avrupa yakasında gezilecek yerler Üzerinde Buzz söylenti

O günden bugüne, ilk günkü heyecanı yitirmeden, "her sabahleyin yeni bir gündüz başlar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan özgürlük, bugün Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, nesil hanımefendilerinın mutfağına değinme geniş bir okuyucu kitlesiyle buluşmakta, tablı gazetesiyle her tarih 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

Çengelköy’den Kuleli semtine tamam gidildiğinde, sahil yolu üzerinde Kuleli Askeri Lisesi arz hileır. Fatih Sultan Mehmed döneminden beri geçirdiği bileğmeseleimler ve onarımlarla bugünkü şeklini düz yapı, zaman lise olarak kullanılmaktadır.

AÖF büroları vakit birçokta açılıyor, birçokta kapanıyor? İşte 2019 AÖF büroları çkırmızıışma saatleri

İstanbul'a ortalama 40 kilometre mesafedeki, Rum Feneri ile Şile arasında arz alan Riva, Beykoz'un bir diğer yeşil köyü.

ümük kenarsındaki bir değişik önemli semt bile, İstanbul’un birlik rasathanesinin bulunmuş olduğu Kandilli’dir. çağa semtinin tam muhalifsında önem alan Kandilli, dünyada “İstanbulin” olarak aşina “Kandilli Yazmaları” ile de ün nailtır. Tarih süresince zenginlerin veya saraya benzeyen kişilerin yeğleme ettikleri bir semt olan toprak, günümüzde sanat adamılar, şairler, aydınlar ve İstanbullu ensesi kalın ailelere ev bark sahipliği yapmaktadır.

Kalamış denildiğinde ilk akla mevrut mai bayraklı Kalamış Marinası, uluslararası standartlarda ihtimam vermekte ve boat-show fuarlarına beyit sahipliği yapmaktadır. Marinada Bu linkte Divan Pub ve Murphy’s Dance Amerikan bar kabil sefahat mekânları da önem almaktadır.

Yerleşime küşade Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıcezire, Sedef Adası İstanbul'dan meydana getirilen gemi seferleri ile sene boyu ziyaretçgelecek ağırlıyor.

Tam ortasında heybetli çınar dikmelarının bulunduğu Rum Kavağı'nda yaka süresince oltayla balık tutma olanakı da bulunan.

Nostaljik bir balıkçı köyü havasındaki Ağva'da, denize yakın veya çayların üzerine oturmuş lokantalar misafirleri ağırlıyor. Dalgaların şekil verdiği kıyılar ise bir nevi belirgin durum müzesi. Bunların beyninde beyaz duvaklı bir geline benzeyen kaya, ''Gelin Kayası'' adıyla anılıyor. Ağva'nın, Kadıköy ve Pınarlı kabilinden köyleri geçerek ulaşılan ''Saklı Göl'' bile bölgenin mesture tabiat güzellikleri arasında makam tuzakıyor.

>>Sitemizde sizlere çok daha yeğin bakım verebilmek için oluşturduğumuz bölümlerdeki eksiklikleri, bilgiler elimize ulaştıkça tamamlayacağız.

Bağdat Caddesi’nin yaka için rabıtalandığı noktada bulunan Bostancı ise, şimendifer istasyonu, çkamer bahçeleri ve yalı yerında konum yer kokoreççsonra ve balıkçılarıyla ünlüdür.

Bir çok tarihi esere mekân sahipliği yaratıcı Şile'bile liman çevresi, Kumbaba, Göçe, Göksu ve Kabakoz köylerindeki zamanı bırakıt nazarıitibar çekiyor. Şile'ye 12 kilometre uzakta vaziyet vadi Hacıllı köyü, mağara ve şelaleleri ile ünlü. Şile'deki Kilimli ve Kadırga koyları, yürüyüş bâtınin çok elverişli mekanlar ortada bulunuyor.

Kuzguncuk ise İstanbul’da bir kilise ve bir camiyi yön yana görebileceğiniz birlik yerdir. Çınaraltı’nda Türk kahvesi tadı yapıp, İsmet Baba’nın Yeri’nde balık yemeden, Limonluk Kahvesi’nin keklerinden tatmadan tadı çıkmaz buranın.

Yerebatan Sarnıcı Bir gayrı adıyla Bazilika Sarnıcı, İstanbul'un en müzelik yapılarından biridir. Çok adetda ziyaretçi ağırlayan sarnıç 532 senesinde düz yazı edilmiştir.

Kültürel, iktisadi ve zamanı özellikleri sebebiyle berhayat olmak ciğerin cazibe merkezi olan, 15 milyona yakın nüfusuyla yaşamın 24 zaman kesintisiz sürdüğü İstanbul'da, yurttaşlar özellikle hafta sonlarında bu yoğunluğun getirdiği katışıkşa, ruhsal gerilim ve trafikten uzaklaşmak midein iyi oksijenli ve şerif denizi olan yerleşim yerlerine kaçamak bünyeyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *